v Můj život

Jaké to je, když o vás píše bulvár

Nikdy bych si nemyslel, že se můžu dostat na stránky bulváru. Navíc naprosto nezaslouženě – jen tím, že jsme se s Marií rozešli. Měl jsem tak ale jedinečnou příležitost, která se snad nebude opakovat, vyzkoušet si, jaké to je. Aspoň v malém měřítku.

1) V bulváru nemusí být pravda vůbec nic

Dát si 2 minuty práce s ověřováním nějakých faktů? Na co? V bulváru nemusí sedět ani naprosto triviálně zjistitelná fakta. Dozvěděl jsem se tak, že rozjíždím svou vlastní řadu obleků, po finanční stránce jsem nedokázal svou partnerku zabezpečit, že jsme určitě nemohli zůstat kamarády a tak dále.

Až příště budete číst jakýkoliv bulvární článek, neříkejte si ani „na každém šprochu pravdy trochu“, protože článek může být opravdu vymyšlený celý.

2) Dejte si pozor na soukromí (na Facebooku)

Dokud se jen píše, ještě to jde. Nepříjemný pocit jsem ale měl, když v jednom z článků použili fotky z mého soukromého profilu na Facebooku. Samozřejmě tu skoro nejhorší, kdy mám na sobě tričko JBMNT a na krku retiazku, protože jsme měli zrovna s Robinem Berym rapový večer. Hned jak jsem to uviděl, překontroloval jsem si nastavení svého soukromí a všechny fotografie pro jistotu poskrýval.

3) Nemá cenu se bránit

Od mých blízkých jsem občas zaslechl, že bych s tím měl něco udělat. Napsat do redakce a uvést věci na pravou míru. To ale nikdy nemůže fungovat. V bulváru totiž nejde o pravdu, ale o senzaci, takže si spíš dokážu představit navazující článek o tom, jak se zhrzený partner trapně dožaduje spravedlnosti.

Naštěstí jsem nebyl žádné velké téma, abych se objevoval po všech titulních stranách se skandálními titulky a po týdnu už po mně neštěkl ani pes. Článek naštěstí vyšel asi 2 měsíce po rozchodu, takže se mě tolik nedotknul, ale dovedu si představit, že hned zčerstva by mi nasypal hodně soli do rány. Takhle mi zůstala jen vtipná historka, kterou můžu vyprávět známým.

Napsat komentář

Komentář